Guzek na prawym jądrze i na lewym pośladku

Dwa lata temu na prawym jądzrze wyczulem maly guzek wielkosci ok. 3mm, od razu zglosiłem sie do prywatnego urologa i zrobilem usg, na ktorym nic nie zauwazył. po miesiacu zrobilem jeszcze raz usg oto wyniki z badań:

jadro prawe o wym. 28x31x47mm, jadro lewe o wym. 25x28x47mm. Jądro prawe o nieco niejednorodnej echogeniczności, bez zmian ognikowych. Pojedyncze torbielowate struktury wielkości ok. 3mm w głowie prawego najądrza, poszerzone do 4,3 mm naczynia żylne powrózka nasiennego. Struktury worka mosznowego prawidłowe w badaniu USG.

taki wlasnie był wynik badania, lekarz powiedzial, ze to nic groznego, i ze powinno samo zniknac. niestety nie znikło, twarda kulka nadal jest w prawym jadrze nie zmienila swojej wielkosci, w dodatku jakis czas temu podobny guzek wyczyłem pod skóra lewego posladka. nie wiem w ogóle co mam robic i czy lekarz który robił mi usg sie nie pomylił w tym co powiedzial *ze nie ma sie pan co martwic* i co to za guzek pod skóra na posladku?

bardzo proszę o odpowiedz, gdyz te guzki bardzo mnie niepokoja. dodam, ze w ogole mnie nie bola.

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z guzkiem pod lewym pośladkiem należy wybrać się do chirurga. Może to guzek typu łagodnej zmiany np.: tłuszczak, włókniak, kaszak lub tym podobne. Najlepiej taką zmianę usunąć w całości i poddać następowemu badaniu histopatologicznemu. Wtedy w 100% będzie wiadomo co to jest.

Opis badania USG jąder raczej nie jest niepokojące. Myślę, że Pan powinien się uspokoić i obserwować zmianę. Często w najądrzach dochodzi do powiększenia kanalików wyprowadzających lub ich zwijaniu się. Może to stare zmiany pozapalne – przeszedł Pan w przeszłości zapalenie bezobjawowe. Niestety takie zmiany już nie znikną.

Jeśli zmiana nie będzie się powiększać kontrolne USG i konsultacja urologiczna za pół roku. Jeśli coś Pana zaniepokoi wcześniej przeprowadzić te badania.

Reklama