Bóle brzucha powyżej pępka

Od miesiaca odczuwam bol nad pepkiem. Odczuwalam go poprzednio, ale trwal tylko pare godzin i przechodzil. Nie jest to silny bol ale czuje go caly czas, nie ma wpływu na niego jedzenie. Mam nudnosci, najczesciej rano (nie jestem w ciazy) . Czuje sie bardzo zle, jakbym miala mdlec, ale nie mdleje. Jestem slaba. Za pierwszym razem lekarz mowil, ze to zoladek i dal lek na chorobą wrzodową żołądka - nie pomogl, potem inna pani doktor mówiła, ze bakteria w jelitach - antybiotyki tez nie pomogly. Zrobiono mi USG. Znaleziono 5 cm torbiel na prawym jajniku. Czy moze ona wywolywac bol w nadbrzuszu i inne dolegliwosci? Czy powinnam zrobic dodatkowe badania?

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Aby wykluczyć schorzenia żołądka i dwunastnicy należy wykonać gastroskopię. To ona da wgląd w śluzówkę tych dwóch struktur anatomicznych. Na pewno takie badanie należy wykonać. Ważne jest także dokładne badanie palpacyjne (przy pomocy rąk) powłok brzusznych czy przypadkiem nie ma Pani przepukliny pępkowej lub w kresie białej.
Torbiel jajnika może dawać okresowo bóle, ale raczej w podbrzuszu prawym, najczęściej w połowie cyklu menstruacyjnego i nie powinna wywoływać mdłości.

Reklama