Polipy w odbytnicy wycięte w całości - leczenie

Jestem po mastektomii w 2000 r. Obecnie po wykonanej kolonoskopi odpalono pętlą diatermiczną 2 polipy około 5 mm, usytuowane w odbytnicy na 18 cm. Stwierdzono również pojedyncze uchyłki. Wynik hist-pat: Andenoma tabulo-villosum cum dysplasis gradus minoris.
Kontrola za 5 miesięcy. W takim przypadku tylko należy czekać?

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rozpoznaie histopatologiczne brzmi po polsku: Gruczolak cewkowo-kosmkowaty z dysplazją małego stopnia. Jest to więc zmiana nowotworowa, ale o bardzo łagodnym charakterze i oprócz tego jak Pani opisuje bardzo niewielka. Została wycięta w całości za pomocą diatermii. I to właśnie jest jedyną, skuteczną metodą postępowania leczniczego.
W chwili obecnej zaleca się jedynie okresową kontrolę przez badania kolonoskopowe.

Reklama