Do jakiej szkoły pójść po gimnazjum, żeby zostać chirurgiem?

Jestem teraz w 3 klasie gimnazjum i chciałabym w przyszłości zostać chirurgiem. Niestety nie wiem do jakiej szkoły pójść po gimnazjum, żeby zostać chirurgiem proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najpierw trzeba iść do dobrego liceum i najlepiej do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Dobrze się przygotować, zdać egzamin na Uniwersytet Medyczny. Potem 6 lat studiów. Następnie rok stażu podyplomowego i zdanie państwowego egzaminu lekarskiego. W zależności od uzyskanych punktów można się starać o specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej. Jak się dostanie na tą specjalizację to jeszcze sześc lat zakończonych egzaminem. I wtedy dopiero jest się specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej.