Zalecenia po operacji przepukliny pachwinowej

1. Czy konieczne jest noszenie pasa po operacji przepukliny pachwinowej (operację wykonano bez użycia siatki), a jeśli nie to czy mogę go nosić profilaktycznie i przez jaki czas?
2. Czy mogę chodzić na basen z dzieckiem i kąpać się? Kiedy można zacząć chodzić na fitness?
3. Czy są jakieś przeciwwskazania do współżycia seksualnego?
Operacja była miesiąc temu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Odpowiedzi:

1. Nie jest absolutnie konieczne noszenie pasa przepuklinowego po operacji przepukliny pachwinowej. Myślę, że jeśli chce Pani nosić pas profilaktycznie to najwyżej przez 1-2 miesięcy, ściągając pas na noc i podczas spoczynku.

2. Na basen może Pani chodzić po około 3-4 tygodniach. Zalecam na początku mało forsowne pływanie. A na fitness najlepiej zacząć chodzić po 3 miesiącach.

3. Nie ma przeciwwskazań do współżycia seksualnego, ale w pierwszym miesiącu po zabiegu zalecałbym seks w delikatnej formie.