Nie usunięty w całości szew śródskórny

Jestem po operacji usunięcia przydatków. Podczas usuwania szwu śródskórnego doszło do jego urwania, pozostawiono mi parę centymetrów nitki mówiąc, że to nic nie szkodzi - prawdopodobnie kiedyś wyjdzie. Brzuch goi się prawidłowo. Nitki nie widać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli szew śródskórny był wchłanialny (często się takich używa) kompletnie nic się nie stało. Po pewnym czasie zostanie zabsorbowany przez tkanki i zniknie. W sumie jeśli był użyty szew niewchłanialny też nic się nie stanie. Zostanie on wbudowany w struktury tkanki podskórnej lub samoistnie wydalony. Nie ma on żadnego znaczenia szkodliwego dla organizmu. Nie należy się niepokoić.