Guzek sutka u mężczyzny

W wieku 44 lat wykryto u mnie guzek sutka (focus parvus dysplasiae benignae mammae). Lekarz onkolog stwierdził, że przyczyną powstania guzka był lek jaki brałem w czasie leczenia wodniaka jądra, a konkretnie jakiś składnik tego leku . Z tego, co wiem to brałem tylko lek na zakażenie dróg moczowych i później jakiś antybiotyk, którego nazwy nie pamiętam. Co tak naprawdę było przyczyną powstania guzka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dokładne rozpoznanie po polsku brzmi: niewielkie ognisko łagodnej dysplazji sutka. Dysplazja to nieprawidłowy rozwój tkanki, niemający charakteru nowotworu. Być może został spowodowany przez leki (np. niektóre leki na nadciśnienie, na przerost prostaty lub antybiotyki) lub w wyniku zaburzeń hormonalnych (zaburzenia w proporcjach estrogenów w stosunku do testosteronu), na które nie ma się żadnego wpływu.