Zakrzepica żył głębokich kończyny dolnej a operacja nastawienia kości

Cztery miesiące temu złamałem drugą kość śródstopia z przemieszczeniem. Nie było zabiegu ponieważ lekarz stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Od miesiąca choruje na zakrzepice żył głębokich kończyny dolnej - brak nadal kościozrostu. Czy możliwy jest zabieg nastawienia kości przy zakrzepicy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jest to sprawa przedawniona. W takim przypadku nie powinno się operować kończyny dolnej. Jeśli byłoby to świeże złamanie można by się pokusić o nastawienie nawet, gdy występuje zakrzepica żylna chociaż niebezpieczeństwo zwiększenia zasięgu zakrzepicy jest duże.