Krwisty wysięk z piersi

Wczoraj zobaczyłam krwisty wysięk z piersi. Czy mogę pójść do lekarza za tydzień? Mam 61 lat. Byłam pod ciągłą obserwacją, gdyż miałam po porodzie usuwaną torbiel, a 9-ć lat temu włókniaka. Mammografia i USG w ubiegłym roku nic nie wykryły. Mam pilny wyjazd, a nie chciałabym sobie zaszkodzić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Takiego krwistego wysięku sutka nie należy absolutnie bagatelizować. Na pewno jeśli ten wyciek jest niewielki i nie ciągły nie trzeba w trybie natychmiastowym udawać się do lekarza. Jeśli ma Pani teraz coś pilnego do załatwienia może Pani zgłosić się do lekarza za tydzień. Niestety, ale krwisty wyciek z brodawki sutkowej może świadczyć o rozwijającym się procesie nowotworowym. Jednak skoro w zeszłym roku w mammografii i USG sutków było wszystko w porządku raczej nie dzieje się nic niebezpiecznego. Może to tylko jakiś stan zapalny przewodów wyprowadzających gruczołów sutkowych. Pewnie trzeba będzie powtórzyć USG i mammografię.