Czy to stulejka? nie mogę ściągnąć napletka

Czy to stulejka? Mam 16 lat i mam problem. Ani w trakcie wzwodu, ani w czasie spoczynku nie mogę ściągnąć napletka. Jest tylko taka mała dziurka. A w czasie oddawania moczu robi mi sie taki balon, ale jak pomagam sobie ręką to jest wszystko dobrze. Czy da sie to jakoś samemu naprawić? Strasznie wstydzie się powiedzieć o tym rodzicom i lekarzowi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To z pewnością jest stulejka. Masz wszystkie jej objawy. Nie ma pojęcia stulejka niecałkowita i całkowita. Stulejka występuje zawsze, gdy napletek nie udaje się odprowadzić za żołędź do rowka zażołędnego. U Ciebie stulejka ma formę zaawansowaną (w czasie sikania powstaje „balon” z napletka – wąskie ujście). Musisz o tym problemie powiedzieć rodzicom i skontaktować się z lekarzem. Pewnie będziesz musiał przejść zabieg usunięcia stulejki (obrzezanie). W Twoim wieku już nie ma innego sposobu leczenia.