Lekkie bóle brzucha po operacji wyrostka

Moja córka miała operacje wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową.
Mam pytanie: czy po upływie 1,5 tygodnie ma prawo odczuwać ból w okolicy brzucha najczęściej podczas oddawania moczu i stolca?
Ponadto po wyjściu ze szpitala dostała anginę ropną.
Jak długo może utrzymywać się temperatura?
Czy wiązać tą temperaturę z operacją?
Nadmieniam tylko, że po wyjściu ze szpitala było wszystko dobrze i nie było podwyższonej temperatury.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Czasami bóle po wycięciu wyrostka robaczkowego mogą utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie z uwagi na powolne zrastanie się powłok i uszkodzenie tkanek miękkich w czasie operacji. W czasie oddawania moczu lub stolca dochodzi do skurczów mięśni brzusznych i to może wywoływać ból okolicy rany pooperacyjnej. W chwili obecnej gorączka raczej związana jest z anginą. Jeśli po zastosowaniu antybiotyku gorączka po dwóch dobach nie spadnie, angina się wycofa, a bóle brzucha będą się nasilać trzeba skonsultować się z chirurgiem. Czasami gorączka związana z silnym bólem brzucha po zabiegach w jamie brzusznej może świadczyć o tworzącym się ropniu. Trzeba będzie wykonać USG jamy brzusznej.