Guzek na prawym jądrze i na lewym pośladku

Dwa lata temu na prawym jądzrze wyczulem maly guzek wielkosci ok. 3mm, od razu zglosiłem sie do prywatnego urologa i zrobilem usg, na ktorym nic nie zauwazył. po miesiacu zrobilem jeszcze raz usg oto wyniki z badań:

jadro prawe o wym. 28x31x47mm, jadro lewe o wym. 25x28x47mm. Jądro prawe o nieco niejednorodnej echogeniczności, bez zmian ognikowych. Pojedyncze torbielowate struktury wielkości ok. 3mm w głowie prawego najądrza, poszerzone do 4,3 mm naczynia żylne powrózka nasiennego. Struktury worka mosznowego prawidłowe w badaniu USG.

taki wlasnie był wynik badania, lekarz powiedzial, ze to nic groznego, i ze powinno samo zniknac. niestety nie znikło, twarda kulka nadal jest w prawym jadrze nie zmienila swojej wielkosci, w dodatku jakis czas temu podobny guzek wyczyłem pod skóra lewego posladka. nie wiem w ogóle co mam robic i czy lekarz który robił mi usg sie nie pomylił w tym co powiedzial *ze nie ma sie pan co martwic* i co to za guzek pod skóra na posladku?

bardzo proszę o odpowiedz, gdyz te guzki bardzo mnie niepokoja. dodam, ze w ogole mnie nie bola.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z guzkiem pod lewym pośladkiem należy wybrać się do chirurga. Może to guzek typu łagodnej zmiany np.: tłuszczak, włókniak, kaszak lub tym podobne. Najlepiej taką zmianę usunąć w całości i poddać następowemu badaniu histopatologicznemu. Wtedy w 100% będzie wiadomo co to jest.

Opis badania USG jąder raczej nie jest niepokojące. Myślę, że Pan powinien się uspokoić i obserwować zmianę. Często w najądrzach dochodzi do powiększenia kanalików wyprowadzających lub ich zwijaniu się. Może to stare zmiany pozapalne – przeszedł Pan w przeszłości zapalenie bezobjawowe. Niestety takie zmiany już nie znikną.

Jeśli zmiana nie będzie się powiększać kontrolne USG i konsultacja urologiczna za pół roku. Jeśli coś Pana zaniepokoi wcześniej przeprowadzić te badania.