Przepuklina pępkowa a erekcja

Mam 28 lat i jestem mężczyzną. Jestem w stałym związku od 7 lat. Prowadzę trochę stresujący tryb życia. Nie miałem nigdy problemów z erekcją. Ostatnio jednak zauważyłem, że nie osiągam do końca pełnej erekcji przy pieszczotach z partnerką - lub mam go krótko. Niedawno zauważyłem też uwypuklenie w pępku. Poszedłem zrobić badania kontrolne w pracy. Lekarz dał mi do zrozumienia niejednoznacznie, że może to być przepuklina pępkowa. Polecił mi wizytę u specjalisty. W związku z tym moje pytanie jest następujące: czy przepuklina pępkowa może mieć związek z zaburzeniem erekcji? Rozumiem też, że leczenie przepukliny pępkowej wiąże się z operacją? Moja matka miała podobny przypadek jeżeli chodzi o przepuklinę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie ma związku między przepukliną a zaburzeniami erekcji. Chyba, że przepuklina wywołuje dolegliwości bólowe co oczywiście przeszkadza w uzyskaniu podniecenia seksualnego. Ale nic Pan na temat bólu nie pisze. Dlatego najlepiej spróbować środków farmaceutycznych przedłużających wzwód prącia lub poradzić się seksuologa.

Oczywiście jedynym skutecznym sposobem leczenia przepukliny pępkowej jest operacja. Im szybciej zostanie wykonana tym mniej zabieg będzie dla Pana obciążający a dla chirurga mniej kłopotliwy technicznie. Oczywiście mniejsza rana pooperacyjna i szybsze gojenie.