Przepuklina brzuszna i bakterie w moczu

Mój tata jest po operacji przepukliny brzucha i tam gdzie był zszywany nie było drenu i trochę ropiało. Udał się do lekarza i jest już w porządku. Czy przez to mógł iść jakiś odczyn na jelita?

Obecnie ma bakterie w moczu, dostał leki i jak bakterie ustąpią ma iść jeszcze raz na zabieg, aby zoperować 2 dziurki. Ile czasu mniej więcej trzeba, aby usunąć bakterie z moczu?

Widać obecnie takie uwypuklenie na brzuchu od pępka z prawej strony i pod mostkiem czy to są właśnie te dwie dziurki? Zauważyłem, że się tym zaczął przejmować jak wygląda jego brzuch. Może to tu jest przyczyna, że bardziej się przejmuje jak wygląda niż źle się czuje? Nie chce za bardzo jeść i pić chyba z nerwów przez te uwypuklenia. Czy po zabiegu nie będzie tego uwypuklenia? Wcześniej był trochę grubszy, więc tego nie było, aż tak widać. Twierdzi, że go trochę piecze pod brzuchem. Czy to właśnie przez to, że ma bakterie w moczu? Mówi, że jak oddaje mocz to ma takie dziwne wrażenie, że jakby mu tam się w środku przelewało czy może tak być? Czy może wszystko jeść czy raczej na coś powinien uważać?
Przyznam, że się trochę podłamuje, ale doktor mówi, że jest wszystko w porządku i jak tylko mocz się poprawi to będzie mógł wykonać kolejny zabieg i będzie wszystko w porządku. Może to raczej kwestia psychiki niż jego dolegliwości, bo ciśnienie i temperatura ciała jest w porządku i doktor powiedział, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie ma żadnego zagrożenia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rzeczywiście te objawy jakie ma ojciec mogą świadczyć o zapaleniu dróg moczowych (pęcherza moczowego i cewki). Może w czasie zabiegu miał cewnik w pęcherzu moczowym co sprzyja takim zakażeniom. Po zastosowaniu leków odkażających drogi moczowe powinno po tygodniu zakażenie ustąpić. Najlepiej po tym czasie wykonać kontrolne badanie ogólne moczu.

Powierzchownie, zakażona rana pooperacyjna nie ma wpływu na wystąpienie zakażenia jelit.
Te dwie „dziurki” jak określił lekarz to pewnie ubytki w powięzi lub jej znaczne osłabienie, które niestety trzeba zaszyć, aby przez te wrota nie wychodziła otrzewna, a z nią i jelita. To nie tylko defekt kosmetyczny to także niebezpieczeństwo, że utkną tam jelita i dojdzie do ich martwicy.

Po zabiegach naprawczych przepuklin, bez otwierania przewodu pokarmowego można wszystko spożywać jak dotychczas. Jednak należy uważać na potrawy, które powodują wzdęcia i zaparcia.