Bolesne, powiększone jądro

Prawe jądro urosło mi podwójnie jak powinno być i bardzo zaczyna boleć. Czuje drętwienie wokoło i w górę brzucha, ale także boli aż do tego miejsca, gdzie 4 lata temu miałem wycinany wyrostek i także mam objawy takie jak przy wyrostku, ale powiązane jeszcze z tym jądrem czyli dokładnie boli mnie bardzo powiększone jądro drętwieje mi noga i bolą mnie okolice wyrostka. Identycznie jak miałem wyrostek.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie doszło do zapalenia jądra z następowym zapaleniem powrózka nasiennego. Ból wtedy udziela się także na pachwinę, podbrzusze i może nawet schodzić na udo w wyniku pociągania zapalnie zmienionego powrózka nasiennego.
Najlepiej zrobić okład worka mosznowego na żelem na obrzęki, ubierać obcisłe majtki, w czasie leżenia podłożyć pod jądra ręcznik, żeby były uniesione wysoko, zastosować środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz skontaktować się jak najszybciej z lekarzem. Możliwe, że trzeba będzie włączyć do leczenia antybiotyk.