Zmiany w kolanie

Chciałabym się dowiedzieć jaki zabieg dokładnie miał robiony mój brat na oddziale ortopedycznym ROZPOZNANIE : Chondromalatio patellae et condyli tibialis II* genus sin Pilica synoviale retropatellaris. Laesio ACL- partialis (niewydolne)

Chciałam po zabiegu spytać się lekarza, który mu to robił, ale już po zabiegu nie spotkałam go, a jestem bardzo ciekawa. Szukałam tłumaczenia po łacinie w internecie, ale nie znalazłam, więc proszę o przetłumaczenie jeśli można jak wyglądał ten zabieg i co miał robione. Jeżeli to żadna tajemnica. Z góry bardzo dziękuje.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Rozmiękczenie chrząstki rzepki i kłykcia kości piszczelowej 2-go stopnia kolana lewego.
Fałd maziowy zarzepkowy. Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego - częściowo niewydolne.

Co do zabiegu nic nie mogę napisać, bo nic Pani mi na ten temat nie napisała. Rozpoznania mówią tylko co stwierdzono, a nie co zrobiono.