Przepuklina i zapalenie cewki moczowej

Jestem po operacji przepukliny brzucha i mam jeszcze do zrobienia dwie „dziurki” przepukliny, ale obecnie nie mogę się udać na zabieg, ponieważ mam bakterie w moczu.
Mam po prawej stronie uwypuklenie w okolicy pępka i blizna częściowo jest twarda. Co to może być? I gdy oddaje mocz to przy tym uwypukleniu czuję pod samą skórą, ciepło jakby przepływał mi właśnie tam mocz. Mam wrażenie, że mocz idzie mi także gdzieś w środek brzucha, a nie tylko na zewnątrz. Czy to normalne? Jeśli tak by było to jakie by były objawy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie te właśnie uwypuklenia to przepukliny, które trzeba zaopatrzyć chirurgicznie.
Nie ma takiej możliwości w Pan wypadku, aby mocz w czasie mikcji dostawał się do jamy brzusznej. Objawy tego byłyby dramatyczne. Doszłoby do zapalenia otrzewnej (silne bóle brzucha, duże napięcie mięśni brzusznych, gorączka). Wraz ze zwiększaniem się ilości moczu w brzuchu objętość brzucha narastałaby dramatycznie.

Możliwe, że zakażenie moczu pośrednio jest związane z utrudnioną mikcją (odczucie przelewania się moczu w brzuchu) spowodowaną przerostem gruczołu krokowego. Dobrze by było, żeby Pana jeszcze zbadał urolog.