Rozpuszczalność nici chirurgicznych

Dwa tygodnie temu mój syn miał ściągnięty paznokieć. Po ściągnięciu okazało się, że ma ranę, która została zszyta. Na drugi dzień poszłam na zmianę opatrunku. Zapytałam chirurga kiedy ten szew będzie ściągnięty. Lekarz odpowiedział, że jak w piątek przyjdę do kontroli to wtedy ściągniemy. W piątek był inny lekarz i stwierdził, że szew jest rozpuszczalny. Minęły dwa tygodnie, a mojemu dziecku wisi nitka, jest koloru białego i się rozwarstwiła.
Moje pytanie brzmi ile dni jeszcze mam czekać i czy na pewno jest to rozpuszczalna nitka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety po kolorze nie rozpozna się czy nić jest rozpuszczalna czy nie. Różne firmy produkują różne nici i te mają także bardzo różne struktury i kolory. Tylko chirurg, który używał nici może Pani powiedzieć czy nić była rozpuszczalna. Nici mają także różny okres rozpuszczania się (od około miesiąca do około pół roku).

Myślę, że spokojnie może jeszcze Pani poczekać z tydzień, a jeśli nitka nie odpadnie udać się do chirurga, żeby ją usunął.