Ropień po wszczepieniu implantu silikonowego

3 tygodnie temu przeprowadzono u mnie zabieg wszczepienia implantu silikonowego. Dotychczas rany goiły się wyśmienicie. W dniu wczorajszym zauważyłam zmianę w postaci ropnia na jednej z piersi. Po odkażeniu spirytusem z rany wyciekła krew z ropą. W tym miejscu pozostał otwór. Jestem przerażona. Co robić? Chirurg jest na urlopie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trzeba jak najszybciej udać się do chirurga. Nie musi Pani iść do tego co Panią operował, nie może Pani czekać. Ropień może wymagać opróżnienia przez nacięcie lub poszerzenie przetoki i zasetonowanie (założenie sączka gazowego lub gumowego) jamy ropnia. Oprócz tego pewnie trzeba będzie włączyć antybiotykoterapię. O tym wszystkim jednak zadecyduje chirurg po przebadaniu Pani.