Szybkość powiększającej się przepukliny pachwinowej

3 miesiące temu wykryto u mnie przepuklinę pachwinową lewostronną. Przez pierwsze 2 miesiące ból był nieznośny. Ostatnie 3 tygodnie bólu praktycznie nie czuje. Występują troszkę większe problemy z wydalanie i nietypowy dyskomfort w okolicy worka mosznowego. W czasie snu przebudzam się i wydaje mi się jakby moszna mi się powiększała minimalnie. Czy jest możliwe powiększenie moszny po tak krótkim okresie jeszcze nie operowanej przepukliny? Lekarz prowadzący powiedział, żebym przyjął szczepionki przeciwko żółtaczce i poczekał jeszcze jeżeli nie ma większych, groźniejszych objawów.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli rzeczywiście ma Pan tylko takie objawy spokojnie można zaszczepić się przeciw WZW typu B i wtedy dopiero zoperować się. Jednak dłużej nie radziłbym czekać tylko jak nabędzie Pan odporność przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (po 1,5 miesiąca od pierwszej dawce szczepionki) należy zaraz wykonać plastykę przepukliny pachwinowej. W Pana przypadku z opisu wynika, że przepuklina powiększa się w szybkim tempie - świadczy o tym powiększający się worek mosznowy. U niektórych ludzi przepuklina w kilka dni może powiększyć się do takich rozmiarów, że zajmuje cały worek mosznowy. Jest to wynikiem dużego osłabienia lub nagłego rozejścia się pierścieni i kanału pachwinowego.