Ból w okolicach pachwin i jąder

Od kilku dni odczuwam ból w okolicach pachwin promieniujący pod jądra oraz lekki ból samych jąder również osłabione mam nogi. Dzień wcześniej zanim zacząłem odczuwać dolegliwości wykonywałem ćwiczenia na brzuch (brzuszki) i nie wiem, czy moje dolegliwości nie są z tym związane?

Miesiąc wcześniej zanim zacząłem odczuwać ból odbyłem stosunek podczas, którego wstrzymywałem się przed wytryskiem. Po którymś z kolei wstrzymaniem poczułem bardzo silny ból w prawym jądrze, utrzymujący się dość długo. Oprócz tego wyczułem guzek (zgrubienie) na połączeniu jądra z nasieniowodem, który znikł po wytrysku.

Proszę mi powiedzieć, czy mam się udać do jakiegoś specjalisty (jakiego?) oraz czy moje dolegliwości mogą być związane z ćwiczeniami lub bólem towarzyszącym mi miesiąc wcześniej, spowodowanym wstrzymaniem wytrysku?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ból pachwin i okolic jąder może być spowodowany przeciążeniem mięśni prostych brzucha w czasie ćwiczeń (zwłaszcza w czasie tzw. brzuszków). Właśnie w okolicach pachwin znajdują się przyczepy tych mięśni do kości miednicy i tam często występują bóle po przeciążeniu mięśni prostych brzucha. Wstrzymanie wytrysku także powoduje bóle jąder, a nawet zgrubienia nasieniowodów, które jednak ustępują po wytrysku lub po krótkim czasie samoistnie (najwyżej po dobie). Proszę na razie wstrzymać się od ćwiczeń obciążających mięśnie brzucha. Jeśli jednak bóle po 2-3 dobach nie ustąpią proszę udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, który Pana zbada i oceni przyczynę dolegliwości lub wyśle do specjalisty (chirurga bądź urologa).