Ból w pachwinach, podbrzuszu i krzyżu po ćwiczeniach

Trzecią dobę dokucza mi coraz to bardziej nasilający się ból mięśni pachwin, podbrzusza, promieniujący w okolicach krzyża. Oprócz tego czuję drętwienie w nogach. Dodam, iż wcześniej wykonywałem różnego rodzaju ćwiczenia(w tym również brzuszki). Czy są to dolegliwości będące wynikiem ćwiczeń?
Zaczynam się martwić, gdyż ból się nasila.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rzeczywiście bóle jakie Pan opisuje mogą być efektem przetrenowania. Jednak takie dolegliwości powinny ustąpić po 2-3 dobach.
Proszę w chwili obecnej całkowicie ograniczyć się od wysiłku fizycznego, przyjąć środki przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty. Jeśli bóle nie ustąpią przez najbliższa dobę udać się do lekarza.
Bóle też mogą być spowodowane zapalenie korzonków nerwowych lub są wynikiem zwyrodnienia kręgosłupa. Dobrze by było z tego powodu wykonać także Rtg odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O tym jednak zadecyduje lekarz.