Liczne torbielki wielokomorowe w jądrach

Widząc wynik USG jaki zrobił mój ojciec przed tygodniem wpadłem w osłupienie. Znam się trochę na medycynie, ale akurat ta część ciała jaką są jądra jest u mnie w dużej niewiedzy, w związku z tym mam pytanie co oznacza poniższy opis USG jąder:
w biegunie górnym lewego jadra torbielka 6x5, pośrodkowo do niej obszar 15x13 z drobnymi torbielkami bez cech przepływu, w biegunie dolnym prawego jadra anterior hypoechogenny, o nierównym rozkladzie echa nieregularny twór lity 12x6, obustronnie w najądrzach wielokomorowe torbiele w prawym jadrze 24x19 mm, a w lewym 24x13?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Zmiany typu torbieli są z pewnością zmianami typu łagodnego. Może są one spowodowane przewlekłym stanem zapalnym lub zejściem starego procesu zapalnego. Bardziej niepokoi mnie nieregularna zmiana lita w dolnym biegunie jądra prawego. Ta zmiana z pewnością wymaga dokładnej diagnostyki. Na pewno ojciec musi udać się na konsultację do urologa. Niewykluczone, że trzeba będzie wykonać biopsję cienkoigłową tejże zmiany z określeniem histopatologicznym rodzaju guzka.