Narośl na jądrze, czy to wodniak jądra?

Od jakiegoś roku, obok lewego jądra mam jakąś dziwną narośl. Nie boli mnie ona, jest miękka w dotyku, jest większa od jądra, a gdy leżę znika (wtedy nie da się jej wyczuć). Nie wiem czy mam się z tym kierować do lekarza (trochę mi wstyd). Boję się, że to nowotwór. Mam 16 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno musisz udać się do lekarza, żeby Cię przebadał. Rozpoznanie po samym opisie jest prawie niemożliwe. Jednak z tego co mi opisujesz raczej wynika, że nie jest to żadna narośl na jądrze tylko może to być przepuklina pachwinowa. Dla przepukliny pachwinowej właśnie to jest charakterystyczne, że guz jest często niebolesny, może schodzić do worka mosznowego (umiejscawia się obok jądra) i pojawia się okresowo (znika w czasie leżenia). Jednak, aby to potwierdzić musi zbadać Cię lekarz. To nic wstydliwego. Normalna procedura, której musisz się poddać. W inny sposób nie dowiesz się co Ci dolega.