Dieta po laparoskopowym usunięciu torbieli endometrialnej

Kiedy po laparoskopowym usunięciu torbieli endometrialnej mogę spożywać: surowe owoce, warzywa, mięso, słodycze i alkohol?

Czy i kiedy mogę zacząć łykać witaminy i inne suplementy (sok noni, kwasy omega, żurawinowe preparaty) a także rekonwalescencyjne (mające wzmocnić serce po zabiegu, a także zapobiec np. wypadaniu włosów)?
Czym przemywać szwy i jak je dezynfekować?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli miała Pani usuniętą torbiel endometrialną to nie był to zabieg na przewodzie pokarmowym. Dlatego nie trzeba stosować żadnej diety po zabiegu. Może Pani jeść jak dotychczas i stosować środki wzmacniające organizm.
Ranę trzeba myć zwykłą wodą z mydlinami (najlepiej mydło w płynie, dziecięce, hipoalergizujące) codziennie i wymieniać na suche, świeże opatrunki.