Podrażnienie wyrostka robaczkowego

Od kilku dni dokucza mi ból w dolnej części brzucha. Kontaktowałem się z lekarzem pierwszego kontaktu, który stwierdził, że objawy póki co są zbyt małe, żeby wypisywać skierowanie na zabieg. Faktycznie moje obawy to tylko ból i ucisk w dolnej części brzucha i po stronie pleców natomiast w przypadku silnego ucisku na brzuch nie jest to bolesne. Swobodnie również podnoszę nogę do góry. Lekarz zalecił mi przeczekać kilka dni, bo być może organizm się sam obroni i przepisał leki rozkurczowe. Nie zapytałem natomiast o dietę. Czy jakakolwiek obowiązuje no i jaka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno należy dostosować się do zaleceń Pana lekarza. A dietę niech Pan prowadzi lekko strawną. Uwaga na pokarmy bogatokaloryczne typu mięs smażonych, ciast bogatych w kremy, słodyczy i alkoholu. Oczywiście bez przesady, rozsądek w tym wszystkim jest najważniejszy. Jeśli bóle ustąpią można z dietki powoli wycofać się.