Po mikrourazach napletka

Przy wzwodzie napletek nie ściąga się z żołędzia. Podczas spoczynku penisa na końcu skóry utworzył się suchy pierścień, który nie jest elastyczny i przy wzwodzie nie chce przejść przez żołędzia. Po próbach udało mi się w końcu odsłonić żołędzia, ale skórka popękała i sprawiała ból. Trwa to już wiele miesięcy i próbowałem uelastycznić skórkę poprzez częste oliwkowanie, ale nie przyniosło efektu. Czy można coś z tym zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dobrze, żeby zadecydował co dalej z tym problemem zrobić lekarz po przebadaniu Pana. Z tego co Pan napisał wynika jednak, że być może uda się wyleczyć to nieoperacyjnie. Na pewno nie wolno na siłę ściągać napletka. Dochodzi wtedy do mikrourazów, zabliźniania ran i może bezpowrotnie dojść do zwężenia ujścia napletka z wytworzeniem stulejki. Wtedy jedynie pomoże operacja. W chwili obecnej jeśli lekarz po badaniu tak zadecyduje można by spróbować stosować maści sterydowe z antybiotykiem. Jeśli nie pomogą wyjściem jest tylko zabieg usunięcia stulejki.