Carcinoma planoepitheliale partim keratodes

Moja mama ma raka: CARCINOMA PLANOEPITHELIALE PARTIM KERATODES.
Czy konieczna jest jakaś specjalna dieta przy tej chorobie? Mama pije miąższ z aloesu. Czy Ona może to pić czy jej nie zaszkodzi?.
Guz nie jest wycięty w całości, ale w piątek ma wizytę u chirurga. Czy jest jakaś szansa na wyleczenie mamy z tej strasznej choroby.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rozpoznanie dokładnie po polsku brzmi: Rak płaskonabłonkowy częściowo rogowaciejący. Rak ten wywodzi się ze skóry nie zaś z nabłonka jelitowego. Jedynym najlepszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia jest jego całkowite usunięcie. Jeśli guz nie został wycięty w całości należy wykonać zabieg radykalizujący czyli powodujący ostateczne, całkowite wycięcie nowotworu. Gdyby niestety to się nie udało lub nie było takiej możliwości (naciekanie na ważne struktury anatomiczne ciała) można ewentualnie takiego raka naświetlać. Chemioterapia w tym przypadku jest bezużyteczna.
Dieta w tej postaci raka nie ma żadnego znaczenia. Można stosować różnorodne preparatu wzmacniające, ale najważniejsze jest leczenie podporządkowane schematom onkologicznym. Dobrze by było skontaktować się nie tylko z chirurgiem, ale także z onkologiem.