Rekonwalescencja po resekcji jądra

Zdiagnozowano u mnie nasieniaka. Czeka mnie zabieg chirurgiczny. Chciałbym wiedzieć ile czasu będę *unieruchomiony* po operacji? Czy, jeśli rana będzie zszyta nićmi wchłanialnymi, będę mógł pojechać w podróż po np. po dwóch, trzech dniach od operacji?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Po operacji amputacji jądra trzy do czterech tygodni pozostaje się na zwolnieniu lekarskim. Jeśli Pan miał stwierdzonego nasieniaka może być wskazana po zabiegu dodatkowa radioterapia. O tym zadecyduje onkolog po ostatecznym badaniu histopatologicznym usuniętego jądra. Wtedy proces rekonwalescencji znacznie się wydłuży.

Jeśli rana będzie zszyta szwami wchłanianymi, a byłaby taka konieczność radziłbym najwcześniej wyjechać w jakąkolwiek podróż po tygodniu od zabiegu.