Keratopapilloma cutis

Otrzymałam wynik badania histopatologicznego po usunięciu narośli brodawkowatej powieki górnej oka prawego i brzmi on: fragment tkankowy średnicy 1,1 cm: Keratopapilloma cutis. Exisio completa.
Co oznacza taki wynik i czy należy kontynuować leczenie, ponieważ jestem bardzo zaniepokojona i boję się iść do lekarza.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rozpoznanie histopatologiczne po polsku brzmi: Brodawczak rogowaciejący skóry. Wycięcie całkowite. Zmiana jest typu łagodnego, rozrostowego, dojrzała histologicznie. Została wycięta w całości dlatego nie wymaga żadnego dalszego postępowania leczniczego.