Ból lewej pachwiny - zapalenie jądra lub najądrza?

W dolnej, lewej części brzucha odczuwam ból. Pachwina z lewej strony jest powiększona i sprawia wrażenie spuchniętej. Lewe jadro jest znacznie powiększone tak pachwina. Wydaje się być spuchnięte i to w znacznym stopniu.
Proszę o zdiagnozowanie moich objawów i określenie dolegliwości.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Musi Pan pójść do lekarza i dać się przebadać. Trudno mi określić i postawić diagnozę nie badając Pana. Z Pana opisu może wynikać, że doszło do zapalenia jądra lub najądrza. Leczenie w tym przypadku jest zachowawcze.

Trzeba jednak też wykluczyć w trybie pilnym czy nie doszło do uwięźnięcia przepukliny pachwinowej. Wtedy wymagany jest zabieg. Musi Pan pilnie skontaktować się z lekarzem.