Zimne i bolące jądra

Od jakiegoś czasu przy lekkim dotyku bolą mnie jądra, w szczególności prawe oraz są zimne przy dotyku. Ostatnimi czasy ból się nasilił, co prowadzi do bólu przy podbrzuszu, kiedy się dotyka jądra ból się nasila. Nie ćwiczę, ani nie uprawiam żadnego sportu, ale współżyję ze swoją dziewczyną, nigdy nie zmieniałem partnerki. Martwi mnie ta sprawa. Czy mogę być przez to bezpłodny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Radziłbym z tym problemem skonsultować się z lekarzem najlepiej urologiem. Nie mogę postawić diagnozy nie badając Pana. Takie dolegliwości mogą mieć bardzo różne podłoże. Najczęściej są to żylaki powrózka nasiennego, a one skorelowane są dość często (około 30-40%) z niepłodnością.