Powiększenie piersi a gruczolakowłókniak

Marzy mi się operacja powiększenia biustu. Skończyłam 28 lat i mam dwuletnie dziecko. Rok temu stwierdzono w mojej piersi gruczolakowłókniaka. Czy ta niezłośliwa zmiana dyskwalifikuje mnie od poddania się takiej operacji?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na początku należy guzka piersi usunąć chirurgicznie i poddać badaniu histopatologicznemu celem wykluczenia zmiany typu złośliwego. Jeśli zmiana będzie typu łagodnego, przebieg pooperacyjny przebiegnie bez powikłań to można skonsultować się z chirurgiem plastykiem celem podjęcia decyzji co do zabiegu powiększenia piersi. Myślę, że nie powinno być w tym przypadku żadnych przeciwwskazań do tego typu operacji.