Ostry ból w czasie oddawania stolca

Od prawie 3 tygodni po rannym wypróżnieniu mam okropny ból odbytu tak jakbym drut kolczasty miał. Po paru godzinach jest lepiej. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki doustne, maść oraz czopki na hemoroidy. Badał mnie wzrokowo, bo mówił, że widzi stan zapalny i hemoroida. Chciałam prosić o odpowiedź ile czasu leczy się takie schorzenie, bo ja już mam dość jak mam iść do toalety to ciarki mnie przechodzą. Robię tez nasiadówki z kory dębu, po których jest poprawa do następnego pójścia do toalety. Ten ból jest taki rozpierający jakby coś ciągło do dołu i taki piekący, swędzący. Jestem już zmęczona tym bólem. Dodam, że nie zauważyłam krwi w kale, ani na papierze. Mam już takiego stresa, że potrafię ze 3 razy iść do toalety z nerwów. A czy takie bóle mogą być na tle nerwowym, bo jestem osobą nerwową mam 35 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Musi na pewno Pani skonsultować się z chirurgiem. Trzeba Panią zbadać palcem przez odbyt, aby oprócz żylaków odbytu nie przeoczyć innych schorzeń toczących się w tym miejscu (np. ostrej szczeliny odbytu – a objawy tego schorzenia ma Pani ewidentne). Prawdopodobnie trzeba będzie wprowadzić leki o silniejszym działaniu. Z moich rad zalecałbym stosowanie nie ciepłych nasiadówek, ale chłodne przymoczki z naparu z kory dębu 2,3 razy dziennie po około 10 min. Kąpiel okolicy odbytu zimnym prysznicem. Po każdym oddaniu stolca dokładne osuszenie okolicy odbytu. Dieta bez potraw ostro przyprawionych. Leki rozluźniające stolec. Niestety, ale leczenie ostrego stanu zapalnego żylaków odbytu (hemoroidów) lub szczeliny odbytu jest procesem dość długim. Przy prawidłowym doborze leków i ścisłym utrzymaniu zaleceń efekty można zauważyć po tygodniu.