Narośl pod palcem stopy u dziecka

Moja 8 letnia córeczka miała pod 4 palcem prawej stopy guzka (brodawkę?), która została osunięta chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym.Otrzymałam treść wycinka:*In excisione examinata: hyperplasia acanthotica epithelii plani cutis cum hyperkeratose maioris gradus et focale cum signis imbibitionis haemorrhagicae.Margines incisionis chirurgicae invisibiles*. Proszę o przetłumaczenie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Tłumaczenie brzmi:
W przebadanym wycięciu: przerost warstwy kolczystej nabłonka płaskiego skóry z rogowaceniem dużego stopnia i ogniskami z śladem wchłaniających się krwiaków.
Margines cięcia chirurgicznego niewidoczny.
Wygląda na to, że był to odcisk.