Obrzęk penisa

Od około dwóch miesięcy mam problem z moim penisem. Mianowicie jest mocno spuchnięty, w stanie spoczynku jest na nim za dużo skóry i jest ona twarda, gdy stoi zsunięcie napletka jest bolesne, od spodu penisa jest jakaś żyła, która jest bardzo spuchnięta i twarda. Nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu. Co mam zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Obrzęk członka może być spowodowany chorobami ogólnoustrojowymi (nie podał Pan ile ma lat i czy nie leczy się na serce lub nerki). Do chorób tych należy niewydolność mięśnia sercowego (np. na podłożu niedokrwiennym lub nieuregulowanego ciśnienia) albo niewydolność nerek lub niedobiałczenia (w przypadku przewlekłego i długotwałego niedożywienia). W tych chorobach z uwagi na nadmiar wody w organizmie dochodzi do tworzenia się obrzęków w nisko położonych partiach ciała (kończyny dolne, moszna i penis). Jeśli jednak wykluczymy te tło obrzęku możliwe, że występuje u Pana izolowane zapalenie naczyń żylnych lub limfatycznych członka. Dlatego na pewno trzeba się z tym problemem skonsultować z lekarzem ogólnym, a gdy on wykluczy tło ogólnoustrojowe z urologiem.