Narośl (bąbel) przy odbycie po porodzie

Jestem 5,5 tygodnia po naturalnym porodzie. Po jednym z pierwszych opróżnień zauważyłam, że przy odbycie pojawiło się coś w rodzaju narośli/bąbla. Nie boli ani nie swędzi daje uczucie dyskomfortu. Wydaje mi się, że to się co jakiś czas albo chowa albo znika ponieważ w tym okresie nie mam uczucia dyskomfortu. Co to może być? Czy to jest normalne po porodzie? Jak to się leczy? Ewentualnie do jakiego lekarza mam się udać (ginekolog, ogólny...)?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej, aby Panią zbadał chirurg ogólny. Guzek ten może mieć różne podłoże. Bardzo często w czasie ciąży powstają żylaki odbytu lub następuje przerost anodermy czyli skóry ujścia odbytu w formie narośli. Może to także być polip o wąskiej szypule, który tylko okresowo wypada z odbytu i wtedy jest wyczuwalny przy ujściu odbytu. Jednak postawienie rozpoznania i dalsza decyzja o ewentualnym leczeniu może się odbyć tylko po badaniu przez oglądanie i palcem przez odbyt.