Ból w okolicach pępka po cholecystektomii laparoskopowej

Miesiąc temu przeszłam zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Do tej pory wszystko przebiegało dobrze. Jednak teraz zaczęłam odczuwać lekki ból w okolicach pępka (szwy dawno zdjęte i rana wygojona). Chwilami mam wrażenie jakby coś mnie tam ciągnęło (skurcze - podobne uczucie). Zastanawia mnie, jaka może być tego przyczyna? Dietę zalecaną stosuję. Ciężkich prac nie wykonuję jednak te domowe są nieuniknione np. zmywanie, sprzątanie, mycie okien, ścian. Czy to może być przyczyną tych bóli? Jakie mogą być tego skutki? Dziękuje z góry i z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno mi cokolwiek powiedzieć bliżej nie badając Pani. Albo wytworzyły się zrosty w okolicy cięcia pępkowego, albo może powstała drobna przepuklina okołopępkowa. Mogą dawać także podobne objawy ściągające powięź szwy, które są wchłaniane, ale okres ich rozpuszczenia jest bardzo długi (nawet do 6 miesięcy). Trzeba wykluczyć oczywiście powstanie przepukliny, którą leczy się jedynie operacyjne.

Na pewno musi Pani wybrać się do chirurga, który Panią zbada. Możliwe, że będzie także potrzebne wykonanie USG jamy brzusznej.