Picie alkoholu przed operacją chirurgiczną

Jestem alkoholikiem, który nadal boryka się z tym problemem. Obecnie piję od 3 miesięcy, codziennie średnio 400ml 40% alkoholu. Mam mieć zabieg chirurgiczny wstawienia protezy biodrowej (zwyrodnienie stawów). Ważę 112 kg przy wzroście
174 cm. Operację mam mieć za 2 tygodnie! Do tej pory, aby przerwać picie wszywałem sobie Esperal. Teraz jest wycofany. Czy przerwanie picia alkoholu na tydzień przed zabiegiem może uratować sytuację? Mam za tydzień dostać Esperal z zagranicy. Mam 53 lata.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno o fakcie alkoholizmu należy przed zabiegiem poinformować anestezjologa. Jeśli nie masz innych schorzeń nie powinno być problemu ze znieczuleniem. Jednak w przypadku alkoholizmu dawki leków przy znieczuleniu powinny być większe, ponieważ metabolizm organizmu jest jak gdyby na wyższym poziomie.
Myślę, że przerwanie picia alkoholu na tydzień przed zabiegiem powinno wystarczyć.