Chirurgiczne powiększenie piersi a WZW typu B

Jestem zdecydowana na powiększenie piersi. Marzę o tej zmianie od dawna. Jednak mam poważny problem. Przed ciążą podczas badań dowiedziałam się, że jestem nosicielem wirusowego zapalenia wątroby typu B. Tak więc nie wiem czy w tej sytuacji mogę poddać się temu zabiegowi. Pragnę tego zabiegu i powiem szczerze, że nie potrafiłabym się z tej decyzji wycofać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie ma przeciwwskazań, żeby Pani jako nosicielka WZW typu B nie mogła poddać się zabiegowi powiększenia piersi. Może Pani spokojnie zoperować się. Trzeba tylko o tym fakcie poinformować chirurga, który będzie Panią operował, żeby zastosował odpowiednie środki bezpieczeństwa.