Ogon Spence*a

Moja bratowa między pachą a piersią wyczuła zgrubienie. Była z tym u lekarza onkologa, a on skierował ją na usg piersi. na skierowaniu lekarz zaznaczył w jakim miejscu ma być dokładnie zrobione, że jest to jakaś zmiana w tzw. ogonie spence. Ma 2 dzieci i obydwoje karmiła bardzo długo, zreszta synka, który ma 14 m-cy karmi nadal. Co to jest ten ogon spence?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ogon Spence*a jest to anatomiczna część gruczołu sutkowego czyli tzw. *wypustka dopachowa* kwadrantu górnego zewnętrznego sutka, usytuowaną w pobliżu dolnego piętra pachy. Nowotwory najczęściej są ulokowane właśnie w tej okolicy gruczołu sutkowego (w kwadrancie górnym zewnętrznym).