Uderzenie w pachwinę

Dwa tygodnie temu na treningu zostałem przypadkowo uderzony w okolicę pachwiny (dokładniej w kość) z lewej strony. Pojawił się dość duży siniak i drobna opuchlizna. Po tygodniu siniak i drobna opuchlizna ustąpiły. Pojawiło się za to coś jak guzek/narośl w okolicy pachwiny mniej więcej o wymiarach 30mm/10mm, dosyć twardawe. Nie towarzyszy temu żaden ból. Myślałem, że to przepuklina jednak nie boli mnie to ani przy kichaniu, kasłaniu czy napinaniu mięśni brzucha. Nie miałem też problemów *przepuklinowych* w przeszłości. Czy może to być przepuklina czy może powiększony węzeł chłonny? Czy przepuklina może powstać od uderzenia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno mi cokolwiek Panu napisać nie badając Pana. Rzeczywiście po objawach, jakie mi Pan przedstawił może to być albo stary niewchłonięty krwiak pourazowy albo powiększony węzeł chłonny.
Oczywiście nie można wykluczyć, że jest to przepuklina pachwinowa, która może powstać w wyniku zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej np. w czasie urazu.
Musi Pana zbadać chirurg. Ażeby mieć pewność co do rozpoznania trzeba by wykonać USG tej zmiany.