Obrzęk po resekcji tarczycy

Mija 10 dzień od operacji całkowitego usunięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego, a w dalszym ciągu utrzymuje się a nawet powiększa i twardnieje obrzęk pod blizną pooperacyjną. Obrzęk ma grubość ok. 3 cm, jest twardy, niebolesny i ostatnio obniżył się. Odczuwam nieprzyjemny ucisk na tchawicę i trudności w przełykaniu śliny.
Czy mogę zastosować jakiś okład, czy raczej zgłosić się do lekarza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej zgłosić się z tym problemem jak najszybciej do lekarza. Obrzęk (?) może być spowodowany nagromadzeniem się płynu (krew, płyn surowiczy) podpowięziowo lub podskórnie. W takim wypadku najlepszym sposobem leczenia jest ewakuacja płynu przez nakłucie i opróżnienie zbiornika.