Co to jest wycisk palczasty?

Ostatnio zauważyłam sporego guza na głowie, wielkości mniej więcej jaka kurzego, nie boli mnie, zrobiłam prześwietlenie Rtg na opisie: kości pokrywy czaszki radiologicznie bez zmian poza pogłębieniem wycisków palczastych w okolicy skroniowej lewej. wizytę mam ustalona na przyszły tydzień. Umrę chyba z niepokoju. Co to są te wyciski palczaste?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wycisk palczasty to potocznie nazywany przez radiologów przejaśnienie na zdjęciu RTG w miejscu przebiegu naczyń czaszkowych. To, że Pani ma pogłębienie tych wycisków nie zagraża w niczym zdrowiu. Tak uformowała się Pani czaszka w dzieciństwie (taka uroda).