Cztery śledziony

Jestem 20 letnią dziewczyną. Niedawno wykryto u mnie 3 dodatkowe śledziony czyli razem mam 4. Wykryli dlatego ponieważ wylądowałam w szpitalu, bo miałam straszne bóle. Najpierw myślałam, że to nerki, ale jak się później okazało po tomografii komputerowej - mam 4 śledziony. Byłam dzisiaj u swojego lekarza i on mi dał skierowanie do przychodni dopiero na 24 kwietnia. Mam obawy co do jego decyzji, bo to chyba nie przelewki i nie wiem, czy mogę tak długo czekać. Co Pan sądzi o tej sytuacji? W jaki sposób będę miała usuwane te śledziony?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Czy Pani będzie miała usuwane te śledziony to nie jest przesądzone. Najlepiej najpierw skonsultować się z hematologiem. Jeśli parametry morfotyczne Pani krwi będą dobre myślę, że hematolog nie podejmie decyzji usuwania śledzion. Dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej raczej nie powinny być związane z dodatkowymi śledzionami. Co do pośpiechu w kwestii usuwania śledzion raczej zaczekałbym na opinię specjalisty.

A usuwać śledziony można klasycznym cięciem lub laparoskopowo. Jesteś młodą kobietą, więc najlepiej jakby doszło do usuwania tych śledzion metoda laparoskopową.