Naderwane wędzidełko napletka

Oderwane zostało wędzidełko od główki penisa. Oderwanie jest od szczytu do mniej więcej nasady główki. Zastanawiam się, czy jest możliwe odwrócenia tego. A jeśli nie, to co teraz?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety odtworzenie wędzidełka to bardzo skomplikowany zabieg. Nie wiem czy w ogóle jakiś chirurg plastyk podjąłby się takiego zadania. Wędzidełko jest bardzo delikatną strukturą skórną dość dobrze ukrwioną bardzo drobnymi naczyniami, trudną do rekonstrukcji. Rana po naderwaniu powinna zagoić się bez żadnych problemów. Jedynym powikłaniem zerwania wędzidełka napletka może być niekontrolowane zsuwanie się napletka z żołędzi penisa. To trochę może przeszkadzać w czasie stosunku.
Jeśli jednak nie zauważy Pan takiego powikłania nie należy się przejmować tym naderwanym wędzidełkiem. Innych powikłań z tym związanych nie ma.