Guzki na szyi

Moja 2.5 letnia córka ma wyczuwalne palcami miękkie guziki na szyi. Są drobne, a jeden jest większy niż inne znajduje się na wysokości tyłu czaszki. Mam pewne obawy, że to coś poważnego. Lekarka tłumaczyła mi to w ten sposób, że mała jest przeziębiona, ale ona ma te guziki czy jest chora czy zdrowa.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Guzki na szyi to pewnie (jak Pani sama pisze) powiększone węzły chłonne szyi i karku. To prawdopodobnie nie stan mówiący o obecnym zakażeniu górnych dróg oddechowych, ale o przebytych w przeszłości zapaleniach. Takie węzły na skutek przewlekłego stanu zapalnego włóknieją.
Można kontrolnie wykonać morfologię z rozmazem krwi. Dobre wyniki powinny uspokoić.