Przepuklina a służba wojskowa

Jestem po dwóch operacjach na przepukliny pachwinowe. Pierwszą operacje miałem właściwie zaraz po urodzeniu, wypłakałem ją sobie w szpitalu. Nie chciał nikt przeprowadzić operacji na niemowlęciu, ale znalazł się chirurg, który się tego podjął. Drugą operację miałem 3-4 lata temu, przedźwignąłem się na koncercie podnosząc wzmacniacz gitarowy. Lekarz, który mnie wtedy prowadził powiedział, że mam tendencję do przepuklin, kwestia genetyki i jak dobrze pamiętam, słabej jamy brzusznej i żebym unikał prac fizycznych. W takim razie czy nadaję się do zasadniczej służby wojskowej? Mam 25 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dobrze jest właśnie wzmacniać (w przypadku słabych powłok brzusznych) w delikatnie obciążający i powolny sposób, ćwiczeniami mięśnie powłok brzusznych, aby nie dochodziło do powstawania przepuklin. W chwili obecnej nie ma Pan cech przepukliny dlatego nie ma przeciwwskazań do odbycia zasadniczej służby wojskowej.