Leczenie krwiaka pourazowego

Mam pytanie odnośnie prawdopodobnie krwiaka. Miałam wypadek całe uderzenie skupiło się na twarzy, złamałam nos, ale bez przemieszczenia, minął tydzień, a ja mam spuchnięta twarz w okolicy nosa z jednej strony, opuchlizna sięga prawie na całą stronę twarzy ,byłam u laryngologa, ale kazał mi czekać. Opuchlizna naciska na przegrodę nosową i ciężko nieraz oddychać przez tą dziurkę. Monza wyczuć zgrubienie, nie mam czucia w obrębie urazu aż po część ust, ale też nie widać śladów na zewnątrz skóry, wszystko jest w środku. Chciałam się zapytać czy mogę stosować jakieś leki a jak tak to jakie? Lekarze nie przepisał mi nic, oprócz czekania tydzień na następną wizytę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście podstawowym sposobem walki z obrzękiem są zimne okłady. Na pewno można zastosować leki wspomagające wchłanianie się obrzęku i krwiaka podskórnego. Zewnętrze stosuje się wtedy żele na obrzęki. Są liczne środki farmaceutyczne, które działają przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, na stłuczenia, wzmacniające drobne naczynia, powodujące szybkie wchłanianie krwiaków. Wybór należy do Pani.