Jak leczyć torbiel zastoinową w okolicy podjęzykowej?

Mojej 12 letniej córce utworzyła się torbiel „żabka”. Miała wykonaną fenestrację torbieli i po tygodniu znów sie pojawiła. Za drugim razem dostała zastrzyk. Torbiel zniknęła, ale tylko na dwa dni, znów się wypełniła śliną. Nie wiem co dalej z tym robić? Co można jeszcze zrobić i czy to będzie się nawracać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno odpowiadać mi na Pani pytanie ponieważ jestem chirurgiem, a nie laryngologiem. Musi Pani skonsultować się z laryngologiem i dobrze by było, żeby to był laryngolog dziecięcy.

Problem Pani córki wynika z utrudnienia opróżniania się ślinianki podjęzykowej. Może w przewodach wyprowadzających tkwi jakaś przeszkoda i trzeba będzie ją usunąć definitywnie operacyjnie. O tym musi jednak zadecydować laryngolog.